Altaveu 1989 - 2015

ARTISTES que han passat pel FESTIVAL

ALTAVEU 2016
BLAUMUT / MAIKA  MAKOVSKI / MARLANGO/ QUIMI PORTET /COET /TRAU / COQUE MALLA / MARION HARPER / ISMAEL SERRANO /SANT BOI URBAN DANCE / "ALTAVEU +" i els grups ALTAVEU FRONTERA: White Hounds, David Txes, Land of Coconuts i Ice Crime

ALTAVEU 2015
OBESES / SANT BOI URBAN DANCE / RIU / AMPARO SÁNCHEZ / HOWE GELB & M. WARD / SENIOR I EL COR BRUTAL / SIDONIE / DORIAN WOOD / CHRISTINA ROSENVINGE / JOAN MIQUEL OLIVER / NACHO VEGAS / i els grups ALTAVEU FRONTERA: SLACK TIME, ELLA SPEED, MALVENIDOS I ANNA MOLINER.

ALTAVEU 2014
BRADIEN + EDUARD ESCOFFET / MALACHI ESTÉREO / SANT BOI URBAN DANCE / JOANA SERRAT / LAETITA SDIER / XEBI SF / JOSE DOMINGO / MISHIMA / ESPERPENTO / PEDRO PARQUE / EL PETIT DE CAL ERIL & DAVID MENGUAL FREE SPIRITS BIG BAND presenten BIG ERIL / ROBERT ELLIS / NEIL HALSTEAD / CORIOLÀ / MYLES SANKO / GERARD QUINTANA amb XARIM ARESTÉ / VERMUT POÈTIC.

ALTAVEU 2013
WEDNESDAY LIPS / STANDSTILL / RAMON MIRABET / SCOTT MATTHEWS / LA SOMBRA DEL ÀTOMO / MUCHO / DORIAN / NANDO CABALLERO I L'ORQUESTRA DEL LLANERO SOLITARI / LA TROBA KUNG-FÚ / NÚRIA GRAHAM / DAMIEN JURADO / LLORER / EGON SODA / PONY BRAVO.

ALTAVEU 2012
LOS MAMBO JAMBO / YACINE & THE ORIENTAL GROOVE / TONA GAFAROT / ORQUESTRA ÀRAB DE BARCELONA / ELS AMICS DE LES ARTS / TXARANGO / DARREN HAYMAN / MANOS DE TOPO / ESTHER CONDAL / ALBERT FREIXAS / LAS MIGAS / LA CASA AZUL / THE WHIP/ MENDETZ.

ALTAVEU 2011
DUQUENDE I CHICUELO “Camarón, la leyenda del Tiempo” / NU NILES / VERY POMELO / SR. CHINARRO / MANEL / 4T 1A / JOAN COLOMO / ANTÒNIA FONT / SÈNIOR I EL COR BRUTAL / ZA! / ACHILIFUNK / LOS TIKI PHANTOMS
Altaveu Frontera: DOCTOR DIVAGO, PEPET I MARIETA, LECIRKE, RAYDIBAUM
AltaveuEmergent: MEL, JACKTURBO, KILMARA

ALTAVEU 2010
STANDSTILL/ KIKO VENENO / MARIA RODÉS / REFREE / SANJOSEX / LA TROBA KUNG-FÚ / EL RETAULE (coproducció amb Bankrobber: MAZONI, EL PETIT CAL ERIL, BIKIMEL, MARIA COMAS, MARIA RODÉS, LE PETIT RAMON, JOAN COLOMO, JOSEP PEDRALS, ISAAC ULAM, CARLES SANJOSÉ…) / CANIBALA amb participació especial de SANTIAGO AUSERÓN
Altaveu Frontera: EDITH CRASH, VALERO, L’ÉQUILIBRISTE, RAÚL PULIDO

ALTAVEU 2009
MAZONI / LOVE OF LESBIAN / ELS TRONS / THE PEPPER POTS / LA BRIGADA / GERTRUDIS / LLUÍS GAVALDÀ / EL PETIT DE CAL ERIL / THE NEW RAEMON / ESPALDAMACETA & MARIA RODÉS Cicle Sobretaula / LA BIEN QUERIDA Producció Generalitat Lo Riu amb ELISEO PARRA, MIQUEL GIL i LIDIA PUJOL / LAS MIGAS / THE UNFINISHED SYMPATHY
Altaveu Frontera: CARLES DÈNIA I LA NOVA RIMAIRE, JUST4FUN, SENIOR I EL COR BRUTAL, IX!

ALTAVEU 2008
PITINGO (suspès) / NIT SPUTNIK 20 anys amb DJ’S SPUTNIK i PINKERTONES / ROGER MAS / Producció PER-VERSIONS (MARC PARROT ORQUESTRA, ABÚS, DOLO BELTRÁN, LLUÍS GAVALDÀ, MIQUEL GIL, GUILLAMINO, MANEL, JOAN MASDEU, MAZONI, NUBLA, SANJOSEX, FELIU VENTURA i presentat per ALBA SARRAUTE) / SILVIA PEREZ i JOAN DÍEZ amb WE SING BILL EVANS / REFREE / LA CASA AZUL / TERESA SALGUEIRO / ESPALDAMACETA / MISHIMA / MIQUI PUIG
Altaveu Frontera: BIKIMEL, MANOS DE TOPO, KODJO SENYO, TIRED HIPPO

ALTAVEU 2007
FALETE / ELS PETS / SR. CHINARRO / LA EXCEPCIÓN / SANJOSEX / MAZONI / GRUP DE EXPERTOS SOLYNIEVE / FACTO DELAFÉ Y LAS FLORES AZULES / Coproducció amb JAÇ del Grup enderrock “The art Eixample of Canigó”, Homenatge a TMontoliu amb PASCAL COMELADE, HORACIO FUMERO, DAVID XIRGU, GORKA BENÍTEZ, PEP PASCUAL.
Altaveu Frontera: SOL I SERENA, FUFÜ AI, LILITH, BLACK.BAUDELAIRE.

ALTAVEU 2006
OBRINT PAS / DIEGO EL CIGALA / EL FILL DEL MESTRE / ROGER MAS / AMPARANOIA / SISA / JERRY GONZÁLEZ BIG BAND / CABO SAN ROQUE / ASTRUD / FUNDACIÓN TONY MANERO
Altaveu Frontera: MÖONDO, PLOUEN CATXIMBES, JAVIER VAQUERO GROUP, ALEJANDRO MARTÍNEZ
Film-Debat: “Els Drets de Difusió de la Música al s. XXI”
Exposició fotogràfica “18 anys del Festival Altaveu”

ALTAVEU 2005
GERARD QUINTANA i ALBERT PLA Producció MIQUEL GIL, SON DE LA FRONTERA i MARTIRIO / OLODUM / RUPER ORDORIKA / A FALTA DE PAN / JOAN MIQUEL OLIVER / RACHID TAHÁ / MIQUELA LLADÓ / CRIS JUANICO / TREMENDO /GUILLAMINO i SANJOSEX / SOL LAGARTO / DIAPASWING
Altaveu Frontera: D’CALLAOS, LOREN, HAT, MINIMAL
Film-Debat: “Espais per la música, convivència ciutadana”
Exposició fotogràfica “17 anys del Festival Altaveu”

ALTAVEU 2004
LES PHILIPPES / PASTORA / MARLANGO / ÒSCAR BRIZ / FELIU VENTURA / FANGORIA / JOSELE SANTIAGO / Producció “Vértigo” amb LLIBERT FORTUNY / MARC PARROT / ELS PETS / BEBE
Altaveu Frontera: EL INKREIBLE KINTETO AFONIA, LUTHEA SALOM, LES DEUX GUITARES TRIO, MANDALAS.
Producció EMM “Opportunitas” d’Alfred Rodríguez Picó

ALTAVEU 2003
ANTONIO VEGA / “La Fábrica de Tonadas” amb SANTIAGO AUSERÓN, CHANO DOMÍNGUEZ, JORGE PARDO, JORDI BONELL, MARC MIRALTA, J. COLINA i MIGUEL POVEDA. / MIKI RAMÍREZ / Producció “15 Altres Veus” amb MMBONET, PI DE LA SERRA, SISA, MANOLO GARCÍA, G. QUINTANA, LL. GAVALDÀ, LLUÍS LLACH, MAYTE MARTIN, MIQUEL GIL, PAU RIBA, ROGER MAS, POMADA, MIQUI PUIG, DANI NEL.LO, MARC PARROT dirigits per J.A. AMARGOS / THE GIFT / ELLOS
Altaveu Frontera: TRIVUC, FLAMELAND, MAIKA MAKOVSKI, YURI I LA SEVA ORQUESTRA DE COSMONAUTES.
Itinerari Sonor amb Festa Cubana i vídeo “La Isla de la Música” i LISBOA ZENTRAL CAFÈ.
Seminari de Cant Coral amb Damián Sánchez i actuació “Per la Pau”

ALTAVEU 2002
Producció “Música pel Calidoscopi” amb PAUL FUSTER, QUIMI PORTET, G. QUINTANA i A. BUSSOM. / NICK LOWE / ENRIQUE MORENTE, JUAN HABICHUELA amb LAGARTIJA NICK per Omega. / SOLO LOS SOLOS / MIQUEL GIL / LUIS EDUARDO AUTE / Producció 10 anys Altaveu Frontera amb LE DIABLO MARIACHI, PEDRO JAVIER GONZÁLEZ, NACHO UGARTE. / SPANISH BRASS LUUR-METALLS
Altaveu Frontera: VOL BLAU, LOVE OF LESBIAN, DAVID GARCIA QUINTET, NACHO UGARTE & BAND
Itinerari Sonor amb ACTA i TURNEZ&SESÉ
guanyadors Sona9 i EMM Seminari de Metalls Concert-Vermut amb EMM, MINISTRILS, PONT MALURA, MARC EGEA i MARSUPIALIS.

ALTAVEU 2001
BIG MAMA, PI DE LA SERRA i VARGAS BLUES BAND / ALEJANDRO FILIO / PEDRO GUERRA / MASTRETTA / DAVID BROZA / JORGE DREXLER / CAPEL.LA / VOCAL SAMPLING / VIOLINES, POMADA i TRALLA / OJOS DE BRUJO / DUSMINGUET Altaveu Frontera: SOHN, FINE!, JACARANDA, CHEB BALOWSKI Debat. La Política de Subvencions a debat. / Debat: Noves Tendències, Nous Consums. III Fira Altaveu Itinerari Sonor amb CANTAUTORS ACTA i COORD. BESTIARI BAIX LLOBREGAT i músics EMM Presentació “Rolde Aragonés” amb GAITERS DE L’ALBA i VELOMAR Exposició Fotogràfica de Jordi “Palotes” “The camera love’s me”

ALTAVEU 2000
ELÈCTRICA DHARMA i ARAN / JAUME SISA / SEYDU / MILLADOIRO / KIKO VENENO / PEP SALA i ADRIÀ PUNTÍ / JAVIER RUIBAL i Taller de Músics amb “El Naufrago del Sàhara” / Producció “Homenatge a Jackson Brown” amb MMBONET, JABIER MUGURUZA, DANI NEL.LO, SILVIA COMES, LYDIA PUJOL, PETISME, GABRIEL SOPEÑA i LOQUILLO / Producció EMM. Altaveu Frontera: RAEO, BEBRA, FINE!, HUTTS, SIDONIE, EGO-TRIP. II Fira Altaveu

ALTAVEU 1999
QUIMI PORTET / ELS PETS / PACO IBAÑEZ / Coproducció amb MMVV “Mondo Lirondo” amb XAVIER MARISTANY amb tradicional i jazz. / “Guitarras Mestizas” amb MAX SUNYER i CHICUELO. / CALOS CANO / COMPAY SEGUNDO / Coproducció amb Taller Músics “Mil Veus per a Salvador i Oriol” amb AGUSTÍ FERNÁNDEZ, MARIO GAS, MIGUEL POVEDA, BIG ENSAMBLE T. MÚSICS. / Producció MIRIAM RAMOS i CORAL RENAIXENÇA / Altaveu Frontera amb Interrock: CANVI DE SEGLE, LOVE OF LESBIAN, GALLYGOWS, LE DIABLO MARIACHI, DAX, MAXURI, SIDONIE. / Pista estiu NordEst: HELLMANIACS, ARAN, NO PICKY, LAKADEMIA. / I Fira Altaveu amb discogràfiques i festivals.

ALTAVEU 1998 10è aniversari
SOPA DE CABRA i ADRIÀ PUNTÍ / MARIA DEL MAR BONET i IT DANSA / DANI NEL.LO i LA BANDA DEL ZOCO / KEPA JUNQUERA i PRIMERA NOTA / ALAN STIVELL / SALSETA POBLE SEC / SEXTETO CUBAVANA / GEORGE MOUSTAKI / Producció CARLES BENAVENT, PERE BARDAGÍ i JORDI BONELL amb músics locals i acompanyats de JORGE PARDO / I TINO DI GERALDO. / Producció MOM. Homenatge al Frontera XAVIER MARISTANY amb DAVID MENGUAL TRIO, músics del CAT, FROMHEADTOTOE, LÍDIA PUJOL, SILVIA COMES, ADOLF AOSTA, SABOR DE GARCIA, CANDELA, MUERTE ACÚSTICA, HONEY FOR LUNA i GRROVE CREW / Altaveu Frontera: DANI ALONSO & HIS CRAZY CHICKENS, PAUL FUSTER, ROOTS GENERATOR, XAVIER BARÓ, URSULA COOL, CARROTS, CHILL OUT, SHANTY RD, EGG. / Pista d’estiu NordEst: TEATRO DE MISERIA, JAN BRADY, FLY PUCK, SPARKY, BIG SCORE Debats: Deu anys en la Promoció de la Música Local i Pla estratègic de Cultura

ALTAVEU 1997
RUPER ORDORIKA / NO PASSARAN! Amb PI DE LA SERRA i ESTHER FORMOSA / JOSÉ ANTONIO LABORDETA / MISÍA / LÍDIA PUJOL i SILVIA COMES / ENRIQUE MORENTE i ESTRELLA MORENTE / RAIMÓN / CARLOS NÚÑEZ / JAUME ARNELLA amb PRIMERA NOTA Altaveu Frontera: FROMHEADTOTOE, BOTTOM, MUERTE ACÚSTICA, TEH MADDING CROWD, B-VIOLET, CORN FLAKES Pista d’estiu NordEst: COUGHING CAGE, TALE SHADE OF CHRIST, D-MENTES Debat: Música, Mercats i Mesures de Foment i de Protecció

ALTAVEU 1996
GOSSOS amb SOPA DE CABRA, LAX N’BUSTO, JA T’HO DIRÉ, ELS PETS. / ROSA ZARAGOZA i VESELI BOSANCI / CHAB SAMIR / JUAN PERRO / SALAMAT I MÚSICS DEL NIL / JAVIER RUIBAL i SAF DE LUGA / LLUÍS LLACH i I MUVRINI / SARA GONZÁLEZ i MARTA CAMPOS / MIGUEL POVEDA i CHICUELO / PERE I EL LLOP Altaveu Frontera: GLAMOUR, HONEY FOR LUNA, ALIUS, JAZZ EL DESTRIPADOR, LA FEL.LACIÓ DE CUPIDO, TRADITIONAL TOURIST, ALGUIMIA, MOMENTS, SANT MARTÍ I RIBALTA, TRALLA, PEDRO JAVIER GONZÁLEZ, SABOR DE GRACIA Pista Estiu NordEst: SPARKY, THE RIL, CONTRABANDO, RUDDY CRANES, SAWARO, MARGARITAS Y CERDOS, YELLOWSTONE, LISTEN!, FLAUTERS Debat: Les Músiques del Món Exposició “Conviure a Bòsnia” XX jornades Internacionals de Cant Coral a Sant Boi

ALTAVEU 1995
YOLANDA I REMEDIOS AMAYA / Producció DUES VIDES EN UNA CIUTAT amb PEGASUS / MARIA DEL MAR BONET i CARMEN LINARES / ALBERT PLA i PI DE LA SERRA / MANEL CAMP / PEDRO GUERRA i JAVIER ÁLVAREZ / Producció CORAL RESSÓ i ALJAMA / Sentim l’Ovidi amb els seus músics com Toti Soler / RADIOKUATRE / DIAPASWING / FELIPE MONSTRUO Y LOS 40 LADRONES / VIL PESETA BAND / ORDER OF ADONAY / LITTLE BLUES BAND / TALE SHADE OF CHRIST /LISTEN! / ZOILE / LAYING’EGGS / EL CARRILET DE LA BISBAL Altaveu Frontera: ALIEN MAR, GROOVE CREW, AFRAID TO SPEAK IN PUBLIC, LOLA, XAVI GARCIA SPANISH FRIENDS, RAMON DIAZ GROUP, STRAWBERRY PILLS FOR EVA, DEWY, CHILHOOD, RAMON SALES I DANIEL LAUDO, CANDELA, RADICAL STYLE Debat: El Cinema i el sector Públic / Debat. Recòrrer l’últim segle mirant el 2000 / Debat: Música i Cinema, un Diàleg Creatiu Exposició “Cent anys de cinema… a Sant Boi” Trobada Internacional de Grups: Berlin-Lisboa-Sant Boi XIX jornades Internacionals de Cant Coral a Sant Boi

ALTAVEU 1994
Música Laietana: ICEBERG, IA-BATISTA, PAU RIBA, XAVIER BATLLÈS, BLAY TRITONO, VOSS DEL TROPICO, ELÈCTRICA DHARMA, ORQUESTRA PLATERIA / SEGURIDAD SOCIAL / Flamenc: YOLANDA i EL CALIFA, GINESA ORTEGA, DUQUENDE i CHICUELO, TOMATITO / JOAN MANUEL SERRAT / PAU RIBA / ORQ. ASS. MÚSICS JAZZ CATALUNYA Altaveu Frontera: EAT MEAT, ZIT ZÀNIA, ROSAS ROJAS, ANSAMORA amb CAMÀLICS, ADOLF AOSTA, MERCADO NEGRO, LIDIA PUJOL, TEDEUM, REMIGI PALMERO, DAVID MENGUAL QUARTET, ELI RASPALL QUARTET, PEP O’CALLAGHAN Infantil: NOÉ RIVAS, LA SARAGATA, CAFÈ PARÍS, CLAU DE LLUNA, XAROP DE CANYA

ALTAVEU 1993
Reconeixement Rumba catalana (Gato Pérez): ESTRELLAS DE GRACIA, TIO PALÓ, JUAN DE UTRERA / AI, AI, AI, YUMITUS / XAVOS / D¡OC / ALBERT PLA / ELS PETS / STUPENDAMS amb CORAL RENAIXENÇA / PEP SALA i LA BANDA DEL BAR / ELÈCTRICA DHARMA I ELS PETS / LAURA SIMÓ i CARME CANELA / OVIDI MONTLLOR / TOTI SOLER / SINIESTRO TOTAL / KITSCH / NA LUA / BAND GOG / XIP-XAP / INISTRILS DEL RAVAL / CESAREA ÉVORA Altaveu Frontera: BACH IS DEAD, VAMPIROS EN LA HABANA, LA FIEBRE DEL ORO, XUCU-PA, TE PUNCH, FREEKCIO, MAURIZIO FREDIANI, MARGA BUFÍ, JORDI FARRAN, XAVIER DALLERES

ALTAVEU 1992
GRUP DE FOLK / JOSEP TERO / GEORGE MOUSTAKI / HUAPACHÁ COMBO / KARDAFÀSTIC / D’ESTRANQUIS / JA T’HO DIRÉ / TAXI-TAT? / MARINA ROSSELL amb l’ORQUESTRA DE SANT BOI / SANGTRAÏT / PRIMERA NOTA / OSKORRI / NILDA FERNÁNDEZ / LLUÍS LLACH

ALTAVEU 1991
SANTI VENDRELL / PABLO GUERRERO / TRIBU SANTI ARISA / BAUXA / ENRIC HERNÀEZ / JAUME ESCALA / TOMEU PENYA / LAX N’BUSTO / SAU / JOAN ISAAC / LUIS EDUARDO AUTE / ULL FOSC / TRADIVÀRIUS / ELS PETS / Audiovisual PICAP, TRAM PDI Debat: El mercat discogràfic en català / Debat: Mercat Internacional i mercats locals / Debat: Els ajuts a la cultura i el sector discogràfic / Debat: Anàlisi i propostes de polítiques des de la posició de les discogràfiques / Debat: Les polítiques de foment / Debat: El rock en català: boom o bluff

ALTAVEU 1990
Amics en Concert: MARIA CINTA, JAUME ESCALA, M. ÀNGEL TENA, JOAN AMÈRIC, JORDI GUARDANS / ORQUESTRA PLATERIA / ALBERT PLA / FRANCESC PI DE LA SERRA / MARIA DEL MAR BONET / JOSEP TERO / SOPA DE CABRA / DETECTORS / Ball Tradicional: URBÀLIA RURANA, NAKKI / TONI GIMÉNEZ / LEO FERRÉ / PACO IBÁÑEZ / XAVIER RIBALTA / ULL FOSC / LA GRAN AVENTURA / COMPANYIA ELÈCTRICA DHARMA

ALTAVEU 1989
OVIDI MONTLLOR i LLUÍS LLACH / GREC i N’GAI N’GAI / Festa Infantil: SAC DE GEMECS / Cançó Tradicional: JAUME ARNELLA, ROSA ZARAGOZA, LA RURAL, PRIMERA NOTA, LA PORTÀTIL FM / JOAN AMÈRICH / MARIA CINTA / HÈCTOR VILA / MARIA DEL MAR BONET i CARLOS CANO / LA VELLA DIXIELAND Debat: Música i Llengua: Perspectives de futur / Debat: Música cantada en català i mitjans de difusió

 

Us informem que degut a la previsió de fortes pluges, des de l'Ajuntament de Sant Boi de Llobregat s'ha decidit canviar d'ubicació totes les activitats que tenien lloc a l'aire lliure programades pel dia d'avui, dissabte, 9 de setembre. D'aquesta manera, tant la Fira Discogràfica com tots els concerts que en principi estaven situats a la Plaça de l'Ajuntament i els Jardins de l'Ateneu Santboià passaran a celebrar-se a Can Massallera (Carrer Mallorca, 30, 08830 Sant Boi de Llobregat) VEURE MAPA

D'altra banda, l'activitat corresponent a l'Altaveu en Família quedarà resituada en Cal Ninyo respectant-se la mateixa hora. Us recordem que totes les activitats que han sofert un canvi d'ubicació són gratuïtes.

Des de l'organització del Festival Altaveu preguem disculpeu aquestes modificacions d'últim moment. La presa d'aquesta decisió respon al desig per la nostra banda de poder oferir al públic la totalitat dels espectacles programats a l'edició d'aquest any. A continuació us facilitem la graella d'avui actualitzada:


Vol 1. Fira del disc
D'11 a 20h a Ca Massallera

Altaveu en Família
D'11.30 a 14.30h School of Rock (Cal Ninyo)

Exposicions a Cal Ninyo
De 17 a 23h
Elvis has left the Building!
Tocant al poble

Converses a Cal Ninyo
19h Sant Boi Rocks!

Concerts

Cal Ninyo
21h Marco Mezquida
22.30h Mariola Membrives

Can Massallera
21.15h Blackswans
22.15h The Flamin' Groovies
00h The Limiñanas
01.15h OMNI
02.30h Linqae